10 laptop me te mire te 2017

10 laptopët më të mirë të vitit 2017:
Laptopët më të mire pavaresisht se sipas deshirave te secilit renditja mund te jete ndryshe:

 

 

1. Dell XPS 13

Ende të klasit të parë, tani me Kaby Lake

CPU: Intel Core i3 – i7 | Grafika: Intel HD Graphics 620 | Screen: 13.3-inch FHD (1,920 x 1,080) – qHD + (3200 x 1800) | Storage: 128GB – 512GB SSD

2. Asus Zenbook UX305

Me mirë se MacBook dhe me një pjesë të çmimit te tij

CPU: Intel Core Intel Core M3-6Y30 – M7-6Y75 | Grafika: Intel HD Graphics 515 | RAM: 8GB | Screen: 13.3-inch, FHD (1,920 x 1,080) – qHD + (3200 x 1800) SPI ekran | Storage: 256GB – 512GB SSD

 

3. HP Chromebook 13

me e mira e Chromium me cmimin e duhur

CPU: Intel Pentium – Intel Core m7-6Y75 | Grafika: Intel HD Graphics 515 | RAM: 4GB – 16GB | Screen: 13.3-inch, FHD (1,920 x 1,080) – qHD + (3200 x 1800) EDP UWVA WLED | Storage: 32GB eMMC

 

4. Razer Blade Stealth

Gaming Ultrabook qe gjithmone keni deshiruar

CPU: Intel Core i7 | Grafika: Intel HD Graphics 620 | RAM: 8GB – 16GB | Screen: 12.5-inç, qHD + (2,560 x 1,440) – 4K (3,840 x 2,160) IGZO LED-Shkod multi-touch | Storage: 128GB – 1TB SSD

 

5. Samsung Notebook 9

Madhështor ne cdo detaj

CPU: 2.3GHz Intel Core i5-6200U | Grafika: Intel HD Graphics 520 | RAM: 8GB | Screen: 13.3-inch, FHD (1,920 x 1,080) LED ekran anti-reflektive | Storage: 256GB

 

6. Surface Book

I fundit Windows 10 hibrid laptop

CPU: Intel Core i5 – i7 | Grafika: Intel HD graphics 520 – grafike Nvidia GeForce | RAM: 8GB – 16GB | Screen: 13.5-inch, 3.000 x 2.000 PixelSense Display | Storage: 128GB – 256GB SSD PCIe3.0

 

7. HP Spectre

I hollë, i fuqishëm dhe elegant

CPU: Intel Core i5 – i7 | Grafika: Intel HD Graphics 520 | RAM: 8GB LPDDR3 SDRAM | Screen: 13.3-inch FHD (1,920 x 1,080) SPI UWVA WLED | Storage: 256GB – 512GB SSD

8. Samsung Notebook 7 Spin

Fitues e cmim i perballueshem

CPU: 2.5GHz Intel Core i7-6500U | Graphics: Nvidia GeForce 940MX (2GB DDR3L); Intel HD Graphics 520 | RAM: 12GB – 16GB | Screen: 15.6-inch Full HD (1,920 x 1,080) LED me panel me prekje | Storage: 1 TB HDD – 1TB HDD; 128GB SSD

9. HP Spectre x360

Elegant dhe më i shpejt se kurrë

CPU: Intel Core i5 – i7 | Grafika: Intel HD Graphics 620 | RAM: 4GB – 16GB | Screen: 13.3-inch, FHD (1,920 x 1,080) – UHD (3,840 x 2,160) SPI UWVA-Shkod multi-touch | Storage: 128GB – 512GB SSD

 

10. MacBook (2016)

Mrekullueshëm, i hollë dhe i lehte

CPU: Intel Core m3 – M5 | Grafika: Intel HD Graphics 515 | RAM: 8GB | Screen: 12-inch, 2304 x 1440 LED-Shkod ekran IPS | Storage: 256GB – 512GB SSD

 

 

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *